kynologicky klubkynologicky klub lucenec logoslovensky erb
kynologicky klub Lucenec
 • Kynologický klub Lučenec

  Kynologický klub Lučenec

 • Kynologická záchranná brigáda

  Kynologická záchranná brigáda

 • Agility

  Agility

 • Výcvik všetkých plemien psov

  Výcvik všetkých plemien psov

 • Poľovnícka kynológia

  Poľovnícka kynológia

Oznamy:

 

O klube

Kynologický klub Lučenec  je otvorenou záujmovou, odbornou, spoločenskou organizáciou, ktorá združuje chovateľov, cvičiteľov a majiteľov rôznych plemien psov. Svojim členom umožňuje odborne rozvíjať záľubu chovateľstva a výcviku psov, vytvára podmienky pre ich aktívny odpočinok. Zároveň zabezpečuje vyhľadávanie, výber, prípravu a výchovu talentov športovej kynológie najmä z radov mládeže a rast ich športovej výkonnosti.

 

Je členom Zväzu športovej kynológie (ZŠK) , čo umožňuje členom klubu zúčastňovať sa oficiálnych akcií pod záštitou tejto organizácie, teda hlavne skúšok z výkonu psov.

V priestoroch kynologického klubu sú vytvorené materiálno – technické  podmienky na výcvik a tréning psov. K dispozícii je výcvikový priestor s prekážkami na výcvik športovej kynológie, agility ale aj,  záchranárskych prác, priestory pre ustajnenie psov. Súčasťou areálu klubu je spoločenská miestnosť – klubovňa s bufetom, ako aj bunky pre uloženie potrebných výcvikových a ostatných technických pomôcok.

 

Kynologický klub organizuje každoročne decembrový pretek Memoriál Imricha Vargu a Obranársky pretek. Okrem týchto pretekov organizuje aj  skúšky  podľa národného a medzinárodného skúšobného poriadku, na  ktorých sa zúčastňujú okrem našich členov aj pretekári z iných klubov na Slovensku ako aj zo zahraničia.


 
klub slovenskych chovatelov kopovov slovensky polovnicky zvaz medzinarodvny klub slovenskeho hrubosrsteho stavaca
pet park
Utulok Lucenec
Zbrojnica
mesto Lucenec
happy dog
mkk brezno
happy dog
z polytanu.sk

Všetky práva vyhradené pre Kynologický klub Lučenec; © 2012; autor: www.webtrix.sk